KREĆE ADVENT U ZAGREBU! Donosimo pregled svega što trebate posjetiti

Google

Miris hrane i kuhanog vina, te ukrašene zagrebačke ulice već nas nekoliko dana podsjećaju kako je Advent ovdje. U 17 sati bit će upaljena prva adventska svijeća, a prisustvovat će predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović, premijer Andrej Plenković i ministar turizma Gari Cappelli.

U 18 sati otvorit će se Ledeni park na Trgu kralja Tomislava, a zatim u 19 sati otvara se KUL Advent ispred Hrvatskog narodnog kazališta.

Glavni događaj, paljenje lampica na Zrinjevcu je zakazano za 19 sati i 45 minuta.

Sutra se otvara Advent u Maksimiru u 16 sati i 30 minuta, dok se samo pola sata nakon toga otvara Advent u Zoološkom vrtu.

Ledeni park

Kližite na otvorenom uz zvukove dobre glazbe. Svoj doživljaj na ledu obogatite gastronomskim delicijama i popratnim kulturnim sadržajem za sve uzraste.

HŽ ima posebnu pogodnost za posjetitelje Ledenog parka, 50 posto niža cijena povratne karte za sve vlakove.

RADNO VRIJEME LEDENOG PARKA

Svaki dan: 10:00 – 23:00h

Badnjak: 10:00 – 17:00h

Božić: 11:30 – 23:00h

Stara godina: 10:00 – 02:00h

Nova godina: 11:30 – 23:00h

Ugostiteljske kućice će petkom i subotom raditi do 01:00h, a na Staru godinu do 04:00h.

RADNO VRIJEME BLAGAJNE

Svaki dan: 09:30 – 23:00h

Badnjak: 09:30 – 17:00h

Božić: 11:00 – 23:00h

Stara godina: 09:30 – 02:00h

Nova godina: 11:00 – 23:00h

I ove godine Ledeni park je bogatiji za glazbeni program u kojem svakodnevno možete uživati od 19 do 22 sata.

Sve detalje o izvođačima možete naći na Facebook stranici.

Advent na Zrinjevcu

“Srce i mozak” svakog zagrebačkog Adventa. Ovdje možete probati različite gastronomske delicije ili kupiti unikatni suvenir. U jednom od najljepših zagrebačkih parkova odvija se prava čarolija.

Radno vrijeme kućica za prodaju suvenira

Radnim danom: 12:00 – 23:00h

Subotom, nedjeljom: 10:00 – 23:00h

Badnjak: 10:00 – 17:00h

Božić: 17:00 – 23:00h

Stara Godina: 10:00 – 17:00h

Nova Godina: 17:00 – 23:00h

Radno vrijeme ugostiteljskih kućica

Ponedjeljak – četvrtak: 12:00 – 23:00h

Petak: 12:00 – 01:00h

Subota: 10:00 – 01:00h

Nedjelja: 10:00 – 23:00h

Badnjak: 10:00 – 01:00h

Božić: 17:00 – 23:00h

Stara Godina: 10:00 – 04:00h

Nova Godina: 17:00 – 23:00h

Koncerti:

Ponedjeljak – petak: 18:00 – 20:00h / 20:00 – 22:00h

Subota i nedjelja, koncerti klasične glazbe:  11:00 – 12:00h, redovni glazbeni program 18:00 – 20:00h / 20:00 – 22:00h

Nedjelja: 11:00 – 13:00h / 20:00 – 22:00h

Novogodišnji koncert – utorak, 1. 1. 2019., 17:00 – 19:00h

Detalje o izvođačima možete pronaći na Facebook stranici.

Fuliranje

Za sve fulirane tu je Fuliranje. Storssmayerov trg, kao i svake godine, svoje posjetitelje očekuje s bogatom ponudom jela i pića. Sve ljubitelje dobre glazbe razveselit će vijest kako nastupa 80 izvođača. Nedjeljama se zabavlja uz dječje zborove, a ponedjeljkom, u suradnji s Muzičkom akademijom Zagreb priprema se i repertoar klasične glazbe. Za one najmlađe tu je grijana kuća Djeda Mraza.

Radno vrijeme:

Ponedjeljak – četvrtak: 12:00 – 23:00h

Petak: 12:00 – 01:00h

Subota: 11:00 – 01:00h

Nedjelja: 11:00 – 23:00h

Badnjak: 12:00 – 03:00h

Božić: 17:00 – 23:00h

Stara godina: 12:00 – 03:00h

Ponedjeljkom od 12:00 – 16:00 sati održavat će se koncerti klasične glazbe u suradnji s Muzičkom akademijom Zagreb.

Advent na Europskom trgu

 

Za mlade Zagreba, Europski trg postaje mjesto gdje mogu otići na koncerte i različite atrakcije. Ovo mjesto je za sve one s urbanim štihom.

Radno vrijeme

Radnim danom: 12:00 – 23:00h

Vikendom: 10:00 – 23:00h

Badnjak: 10:00 – 16:00h i 21:00 – 02:00h

Božić: 17:00 – 23:00h

Stara godina: 10:00 -16:00 i 21:00 – 03:00h

Vrijeme početka programa (koncerti i sl.): od 20h svaki dan, osim srijedom i petkom kada je od 18h.

Program:

29.11. Playlista

30.11. Playlista

01.12. Natali Dizdar

02.12.

11:00 – 13:00h Izložba

19:00h Soul Bader – Live DJ set

03.12. Soulful Monday Sessions

04.12. Mačci

06.12. Geržina & Ricardo Luque

08.12.

11:30 – 15:00h Jazzozo

20:00h White box

09.12.

11:00 – 13:00h Izložba

19:00h DJ Session Fat Friends

10.12. Soulful Monday Sessions

11.12. Mačci

14.12.

18:00h Tena & Vid

21:00h Franka Batelić

15.12.

11:30 – 15:00h Jazzozo

20:00h White box

16.12.

11:00 – 13:00h Izložba

19:00h B2B Werft & Fiddly Digits

17.12. Soulful Monday Sessions

18.12. Mačci

20.12. Geržina & Saša Lozar

21.12.

18:00h Tena & Vid

20:00h Gadjo Manoush

22.12.

11:30 – 15:00h Jazzozo

20:00h White box

23.12.

11:00 – 13:00h Izložba

20:00h Soulful Monday Sessions

24.12. 10:00 – 16:00h Eddy Ramich

25.12. Nina Kraljić

27.12. Geržina & Damir Kedžo

29.12.

11:30 – 15:00h Jazzozo

20:00h White box

30.12.

11:00 – 13:00h Izložba

20:00h Soulful Monday Sessions

31.12.

10:00 – 15:00h Sanjin

21:00 – 03:00 Eddy Ramich

01.01. Playlista

02.01.

18:00h White Box

20:00h Gadjo Manouche

03.01. Geržina & Marko Tolja

04.01.

18:00h Tena & Vid

20:00h Mačci

06.01.

11:00 – 13:00h Izložba

19:00h DJ Session Fat Friends

Božićna bajka

Zaboravite na hladni Sjever! Prava čarolija događa se na Trgu bana Josipa Jelačića, gdje vas uz finu hranu čeka i zvuk muzičke poslastice božićnih hitova, jazza, funka, rocka i popa.

Radno vrijeme ugostiteljskih objekata radnim danom: 11:00 – 23:00h

Radno vrijeme ugostiteljskih objekata vikendom: 10:00 – 00:00h

Radno vrijeme ugostiteljskih objekata blagdanima: 10:00 – 00:00h

Sri – Ned – DJ program: 18:00 – 22:00h

Čet i Pet – Live bandovi: 20:00h, traju 45 minuta

Sub ujutro –  Zabavni dječji program: 11:00 – 13:00h

Sub navečer – Najbolji zagrebački DJ-i: od 18:00h

Ned ujutro – Zabavni dječji program: 11:00 – 13:00h

Glazbeni program:

01.12. – Otvaranje Božićne bajke by Mastercard – Ljetno Kino & DJ Stanko Bondža

06.12. – Joe Pandur Jazz Xmass Special

07.12. – Scifidelity Orchestra

08.12. – Subota kao svaka druga uz Mastercard w. DJ Ozren Kanceljak

12.12. – Sinatra special feat. Kristijan Beluhan

13.12. – Scifidelity Orchestra

14.12. – Ivo Robić special feat. Kiki Beluhan

15.12. – Subota kao svaka druga uz Mastercard w. DJ Ozren Kanceljak

20.12. – Elvis Christmas Special – Johnny and his Rockin’ Tunes

21.12. – Scifidelity Orchestra

24.12. – 11:00 – 18:00h Robert Mareković i  Swingers + DJ Ozren Kanceljak

              18:00 – 23:00h DJ Bruno Jelaš

27.12. – Boom Pacha Boom

28.12. – Scifidelity Orchestra

31.12. – Dnevni program: DJ Bruno Jelaš;

              DISCO POD ZVIJEZDAMA: Doček Nove godine uz Groovy Cakes + DJ Frx

Filmska čarolija u prolazu Sestara Baković

Ovaj Advent imate priliku zasjati kao prava filmska zvijezda. Ako je gledanje filmova više vaš đir, kino Europa prikazuje božićne filmove.

Filmski program u kinu Europa:

17.12. 11.00h Božićno čudo (Christmas Miracle, 2012); r: T. Ingram  

18.12. 11.00h Brothers of the Wind (2015); r: G. Olivares, O. Penker

19.12. 11.00h Božić u Palm Springsu (Christmas in Palm Springs, 2014); r: F. Olen Ray

20.12. 11.00h Operacija Arktik (Operasjon Arktis, 2014); r: G. Bøe-Waal

21.12. 11.00h Karstenov i Petrin divan Božić ( Karsten og Petras vidunderlige jul, 2014); r: A.Lindtner Næss

22.12. 11.00h Posebna projekcija: ORAŠAR I ČETIRI KRALJEVSTVA (The Nutcracker and The Four Realms, 2018); r: L. Hallström, J. Johnston

27.12. 11.00h Božićno čudo (Christmas Miracle, 2012); r: T. Ingram   

28.12. 11.00h Brothers of the Wind (2015); r: G. Olivares, O. Penker

29.12. 11.00h Operacija Arktik (Operasjon Arktis, 2014); r: G. Bøe-Waal

30.12. 11.00h Posebna projekcija: ORAŠAR I ČETIRI KRALJEVSTVA (The Nutcracker and The Four Realms, 2018); r: L. Hallström, J. Johnston

02.01. Brothers of the Wind (2015); r: G. Olivares, O. Penker

03.01. Operacija Arktik (Operasjon Arktis, 2014); r: G. Bøe-Waal

04.01. Božić u Palm Springsu (Christmas in Palm Springs, 2014); r: F. Olen Ray

05.01. Operacija Arktik (Operasjon Arktis, 2014); r: G. Bøe-Waal

06.01. Karstenov i Petrin divan Božić ( Karsten og Petras vidunderlige jul, 2014); r: A.Lindtner Næss

Advent u Tunelu

NA ovoj lokaciji možete posjetiti čak dvije izložbe:

1.12.-11.12. Muzej realnosti – najvrijednija stvar na svijetu: UNICEF

14.12.-6.1. Zimski vrt, čarobni svijet imaginarnog dvorca iz zaleđene bajke

Radno vrijeme: od 14.12. od 9:00 – 22:00 svaki dan, osim 24.12. od 9:00 – 14:00, 25. i 26.12. od 12:00 – 20:00, 31.12. od 9:00 – 14:00, 1.1. od 12:00 – 20:00 sati.

Advent Stara Tkalča

Ovdje vas očekuju različite radionice starih zanata za sve uzraste.

Program

30.11.

12:00 – 13:00h Izrada bebi cipelica & Izrada i ukrašavanje tradicijskog božićnog nakita od tkanine / Radionica

01.12.

12:00 – 13:00 Iz srca drveta z´rukami zdelano – anđeli od drveta i ukrasi za bor / Radionica

19:00 – 21:00 Otvaranje: Božične pjesme u klapskoj izvedbi (osam Omiških klapa)

02.12.

12:00 – 13:00 Malo s Gutenbergom / Radionica

03.12.

12:00 – 13:00 Izrada tradicijskih frizura / Radionica

20:00 – 22:00 Mudri duo

04.12.

12:00 – 13:00 Šumarska sekcija – radionica za Sv. Nikolu / Radionica

20:00 – 22:00 Tamburaški orkestar

05.12.

12:00 – 13:00 Šumarska sekcija – radionica za Sv. Nikolu / Radionica

20:00 – 22:00  Jam Bucket

06.12.

12:00 – 13:00  Izrada drvenih jaslica / Radionica

19:00 – 21:00 Gudački kvartet Puce

07.12.

12:00 – 13:00 Tradicijsko tkanje na tkalačkom okviru & Izrada i ukrašavanje čizmice sv. Nikole / Radionica

08.12.

12:00 – 13:00 Iz srca drveta z´rukami zdelano – božićne jaslice u panju / Radionica

09.12.

12:00 – 13:00 Izrada šeširića od lavande / Radionica

10.12.

12:00 – 13:00 Izrada stolice za školsku učionicu / Radionica

20:00 – 22:00 David Matici Cheecha & Nikola Šantek       

11.12.

12:00 – 13:00 Izrada svjetiljke od pocinčanih cijevi / Radionica

20:00 – 22:00 Mate Grgat

12.12.

12:00 – 13:00 Božićno drvce dobrih želja / Radionica

20:00 – 22:00 Jam Bucket

13.12.

12:00 – 13:00 Sadnja pšenice  povodom Svete Lucije / Radionica

20:00 – 22:00  Oridano gipsy Trio

14.12.

12:00 – 13:00 Božićno drvce dobrih želja / Radionica

15.12.

12:00 – 13:00 Izrada šeširića od lavande / Radionica

16.12.

12:00 – 13:00 Sadnja cvijeta Božićne zvijezde / Radionica

17.12.

12:00 – 13:00 Izrada modnog dodatka (narukvica) po mjeri & Ručno pletenje zimske odjeće / Radionica

20:00 – 22:00 Mudri duo

18.12.

12:00 – 13:00 Izrada drvenih jaslica / Radionica

20:00 – 22:00 Mate Grgat

19.12.

12:00 – 13:00 Božićno drvce dobrih želja / Radionica

20:00 – 22:00 Jam Bucket

20.12.

12:00 – 13:00 Izrada drvenih jaslica / Radionica

20:00 – 22:00  Oridano gipsy Trio

21.12.

12:00 – 13:00 Božićno drvce dobrih želja / Radionica

22.12.

12:00 – 13:00 Sadnja cvijeta Božićne zvijezde / Radionica

23.12.

12:00 – 13:00 Sadnja cvijeta Božićne zvijezde / Radionica

24.12.

13:00 – 16:00 Mudri duo

26.12.

20:00 – 22:00 Jam Bucket

27.12.

12:00 – 13:00 Pripremanje ušećerenih badema / Radionica

20:00 – 22:00  Oridano gipsy Trio

28.12.

12:00 – 13:00 Ukrašavanje vrećica božićnim motivima / Radionica

02.01.

12:00 – 13:00 Oslikavanje licitarskih srca / Radionica

03.01.

12:00 – 13:00 Izrada šeširića od lavande / Radionica

Advent na Strossu i Vranyczanyjevoj poljani

Kada želite pobjeći od gužve i u potrazi ste za mirom, onda su ove lokacije savršene za vas. Uživajte u umjetnosti i dobrom kuhanom vinu dok vam zima “gricka” obraze.

Program:

30.11. – Gelato Sisters

01.12. – Likovne radionice za djecu

           17:00h – Marko Rudelić & Ritam mašina

02.12. – Likovne radionice za djecu  

            Matineja

            Večernji koncert Kraljeva ulice

03.12. – Twins Rock

04.12. – 17:00 – 20:00h Nikola Marjanović trio

             20:30 – 22:30h La papa

05.12. – Sunnysiders

06.12. – Marko Rudelić & Ritam mašina

07.12. – Cherry Hill

08.12. – Likovne radionice za djecu

           17:00h koncert Los Caballeros

09.12. – Likovne radionice za djecu  

           Matineja

            Večernji koncert Robi Vnuk & Nothing to loose

10.12. – Zagreb Balkan Jazz Band

11.12. – Željko Krušlin – Kruška

12.12. – Rockin Neno & Cadillac

13.12. – Nina Kraljić

14.12. – Daria Korić

15.12. – Likovne radionice za djecu

          Soul Fingers

16.12. – Likovne radionice za djecu

           Matineja

            Večernji koncert benda Marko & Fix

17.12. – Banči i Zocioni

18.12. – Brain Holidays

19.12. – Film Music Orchestra

20.12. – BE HA VE

21.12. – Super tajni bend

22.12. – Likovne radionice za djecu

           Pavel

23.12. – Likovne radionice za djecu

          Matineja

           Večernji koncert Zdenka Kovačićek

24.12. – Aleksandar Miladić

25.12. – Đurđica Crnogorac i Aco Milakić

26.12. – Cover page

27.12. – Željka At Ease

28.12. – Groove Box

29.12. – Likovne radionice za djecu

               The Second Hand Band

30.12. – Likovne radionice za djecu

           Matineja

           Večernji koncert Tearotoppers Advent

31.12. – Podnevni ispraćaj stare godine uz DJ-a i

            Večernji doček 2019. uz koncert Bend Positivo

01.01. – Tango Rock Band

Caffe de Matoš

Šarm starih kavana i uličnih svirača opet je tu. Ugrijte svoje hladne prste i dušu uz finu šalicu kave dok slušate čarobne zvukove koje sviraju ulični svirači.

Program

1.12. 11-13h The Jitters

19-21 The Good Foot Trio

2.12. 11-13h The Drifters

19-21h Loud&Found

3.12. 19-21h Medin Edin i Dinko

4.12. 19-21h Karla i Krešo

5.12. 19-21h Stand up

6.12. 19-21h The Ungratefuls

7.12. 19-21h Loud&Found

8.12. 11-13h Lauras

19-21h Jitters

9.12. 11-13h Loud&Found

19-21h The Drifters

10.12. 19-21h Love for Sale

11.12. 19-21h Karla i Krešo

12.12. 19-21h Stand up

13.12. 19-21h La Pa Pa

14.12. 19-21h Jitters

15.12. 11-13h Loud&Found

19-21h Bruno i Ana duo

16.12. 11-13h Double Jam

19-21h Loud&Found

17.12. 19-21h Medin Edin i Dinko

18.12. 19-21h Bruno i Ana

19.12. 19-21h Stand up

20.12. 19-21h Bruno i Ana duo

21.12. 19-21h Loud&Found

22.12. 11-13h The Roomors

19-21h Jitters

23.12. 11-13h Loud&Found

19-21h The Drifters

24.12. 13-16h Loud&Found

26.12. 19-21h Stand up

27.12. 19-21h La Pa Pa

28.12. 19-21h The Drifters

29.12. 11-13h Jitters

19-21h The Good foot trio

30.12. 11-13h Double Jam

19-21h Loud&Found

31.12. Jam Bucket

2.1 19-21h Mudri duo

3.1. 19-21h Bruno i Ana duo

4.1. 19-21h Medin Edin i DInko

5.1. 19-21h Double Jam Band

6.1. 19-21h Loud&Found

Advent u Klovićevim dvorima

Na najljepšoj gradskoj pozornici, u idiličnom okruženju Gornjeg Grada, ova adventska atrakcija sinonim je za dobru zabavu, nezaboravne trenutke i najljepše adventske uspomene.

Osim što je poznata po Najljepšoj Adventskoj fotografiji koja godinama osvaja društvene mreže, posjetitelji će pomoću aplikacije svakoga dana moći pratiti slijetanje Djeda Božičnjaka u pratnji sobova.

RADNO VRIJEME od 28. studenog 2018. – 1. siječnja 2019.

Ponedjeljak – četvrtak od 14:00 do 23:00h

Petkom od 14:00 do 00:00h

Subotom od 10:00 do 00:00h

Nedjeljom od 10:00 do 23:00h

Badnjak od 10:00 do 00:00h

Božić od 17:00 do 23:00h

Stara Godina od 10:00 do 2:00h

Program:

30.11. 20:30-23:30 POSITIVO BAND

01.12. 21:00-23:00 CUBISMO

04.12. 20:00-22:00 The Lollipops

06.12. 19:00-23:00 RNB Confusion

07.12. 21:00-23:00 GUSTAFI

08.12. 21:00-23:00 DINO DVORNIK TRIBUTE BAND

11.12. 20:00-23:00 Advent Experience with Yammat

13.12. 20:00-22:00 Cover Page

14.12 21:00-23:00 TBF

15.12. 20:30-23:30 POSITIVO BAND

18.12. 20:00-22:00 The Lollipops

19.12. 20:00-22:00 Gramofon Banda

20.12. 20:00-22:00 Febra

21.12. 21:00-23:00 SONGKILLERS

22.12. 20:30-23:30 CHICK STICK

24.12. 12:00-14:00 Zgroove

26.12. 20:00-22:00 The Lollipops

27.12. 19:00-23:00 RNB Confusion

28.12. 21:00-23:00 TRAM 11

29.12. 20:30-23:30 JUKEBOX BAND

31.12. 23:00-2:00 LJETNO KINO

Advent na Prekrižju

Vila Prekrižje otvara svoja vrata kako bi posjetitelji ekskluzivno tijekom Adventa u Zagrebu mogli posjetiti vilu u svoj ljepoti njezina tradicijskog, blagdanskog izdanja, te uživati u prigodnim glazbenim programima.

IZVANREDNA AUTOBUSNA LINIJA ZET-A (KAPTOL – PREKRIŽJE)

Polasci:

Kaptol – 15:25, 15:45, 16:05, 16:25, 16.45, 17:05, 17:25, 17:45, 18:05, 18:25, 18:45, 19:05h

Prekrižje – 16:20, 16:40, 17:00, 17:20, 17:40, 18:00, 18:20, 18:40, 19:00, 19:20, 19:40, 20:00, 20:20, 20:40h

Advent na Maksimiru

Daleko od gradske gužve, u najljepšem zagrebačkom parku, doživite pravu čaroliju Adventa. Osim što ćete se zabaviti, nešto ćete i naučiti. Muzeja iluzija, zanimljiv kutak Prirodoslovnog muzeja, izbor fine hrane i pića i još puno toga – sve u neposrednoj blizini Zoološkog vrta.

RADNO VRIJEME

Ponedjeljak – četvrtak: 16:00 – 23:00h

Petak: 16:00 – 01:00h

Subota: 10:00 – 01:00h

Nedjelja: 10:00 – 23:00h

Badnjak: 10:00 – 17:00h

Božić: 17:00 – 23:00h

Stara Godina: 10:00 – 17:00h

Nova Godina: 17:00 – 23:00h

Glazbeni program svakodnevno od 16:00 do 23:00.

Dječje igraonice:

Ponedjeljak – petak: 16:00 –  21:00h

Subota – nedjelja: 11:00 –  21:00h

Svečano otvorenje: 2.12. u 16:30 sati

Adventski vjenčić

Drvene kućice u Bogovićevoj, Gajevoj, Petrićevoj, Varšavskoj ulici i na Trgu bana Josipa Jelačića, prepune ručno izrađenih suvenira i prigodnih božićnih poklona i ukrasa, isprepliću se s onima iz kojih se širi miris kuhanih kobasica, pečenih kestena, kolača i kuhanog vina.

KUL Advent

Za sve “coolere” grada Zagreba, Hrvatsko narodno kazalište je mjesto gdje će se smjenjivati zvuci klasičnih, jazz i soul skladbi, uz live nastupe domaćih glazbenika, nastupe DJ-eva i neizbježne nastupe vokalnih ansambala s prigodnim božićnim napjevima i repertoarom.

PROGRAM:

1.12. 19:00h Flyer, bend

3.12. 18:00h Urban Jazz DJ

4.12. 18:30h Maja’s Jazz Enthusiasam

5.12. 18:30h Nikola Šantek Trio

6.12. 18:30h Lea & Three Colours Of Jazz

7.12. 18:30h Čipkice, ženski pjevački ansambl

8.12. 18:30h Letizia Gambi, Jazz trio, Italija

9.12. 18:30h Marko Bertić Kvartet

10.12. 18:30h Kvartet flauta 4 Syrinx

           19:30h Urban Jazz DJ

11.12. 18:00h Urban Jazz DJ

12.12. 18:30h Čipkice, ženski pjevački ansambl

13.12. 18:30h Lea & Three Colours Of Jazz

14.12. 18:30h Zagrebački gudački kvartet

15.12. 18:30h Sugarpie And The Candymen, Jazz, Italija

16.12. 18:30h Ivan Bonačić kvartet

17.12. 18:00h Urban Jazz DJ

18.12. 18:30h Karlovački klavirski trio

19.12. 18:30h Hrvatski gudački kvartet

20.12. 18:30h Krug Dobre Vibre, zbor

21.12. 18:30h Lea & Three Colours Of Jazz

23.12. 18:30h Ansambl Minsterl

Advent na Trgu bana Josipa Jelačića

Glavni gradski trg bit će mjesto spajanja novoga i tradicionalnog. Posjetitelje će zabavljati renomirani umjetnici, a sve počinje današnjim paljenjem svijeće.

PROGRAM:

1.12. Paljenje prve adventske svijeće           

17.00 –  SKUD Ivan Goran Kovačić

18.00 –  HSPD Podgorac Gračani

18.30 – KUD Vrhovje župe Dubranec

2.12.

11.00 –  Dječji zbor Kikići i Genijalci

12.00 –  Djeca dječjih vrtića Grada Zagreba

18.00 –  HKUD Prigorec, Markuševec

18.30 –  KUD Oporovec

19.00 –  Scifidelity orchestra i  prijatelji

20.00 –  Zbor Ivan Kukuljević Sakcinski

3.12.

18.00 –  ZFA dr. Ivana Ivančana

19.00 – Puhački orkestar HKUD-a Željezničar

4.12.

18.00 – MPZ Prečko 50+

18.30 – KUD Frankopan –  Remete

19.00 – KUD Žepče

19.30 – Hrvatski pjevački zbor Ivan pl. Zajc

20.00 – Zbor Zagrebački dječaci

5.12.

18.00  – HKUD Bosiljak, Čučerje

19.00 – Vokalni sastav Rezonanca

19.30 –  Mary Crnković Pilaš

20.00 – AZBSI Palma

6.12.

18.00 –  Milica na putu oko svijeta – klaunska predstava

18.30 – Eko- etno društvo Prigorske sem gore list

19.00 – Adelfi band

20.00-  Kvartet Bam

7.12.

18.00 – KUD  Kustošija

18.30 – KUD Bukovec

19.00 – Dječji zbor Vrapčići

20.00 – ZVA Mjuze

8.12.

11.00 – Zbor Pahuljice

12.00 –  FA Sesvetska sela

12.30 – KPD Sveta Klara

18.00- Imagine festival

9.12.

11.00 – Djeca dječjih vrtića Grada Zagreba

12.00 – HKUD Široka kula, Gospić

12.30 –  KUD Vedar osmijeh

18.00 – Imagine festival

10.12.

18.00 – KUD Mladost

18.30 –  Prvi komin Snježanin

19.00- Dječji zbor Latice

          Radionice ritmike i plesa

19.30- Zbor Xop i Zbor Domaći gosti

11.12.

18.00 – KUD Žumberčani

18.30 – X-tet

19.00 – Crkveni zbor Anastasis

19.30 – MVS Sinovi atara

12.12.

18.00 – KUD Dubrava

18.30 – PZK Derventsko kolo

19.00 – Ženski pjevački zbor Danica

19.30 ŽVA Zwizde

20.00 – KUD Nikola Tesla

13.12.

18.00 –  Efrajim band

19.00 –  Dječji zbor OŠ Marina Držića

19.30 – Mješoviti zbor sv. Barbare Panis Angelicus

20.00 – Klapa Cakulone

14.12.

18.00 – KUD Kašina

18.30 – KUD Prigorski zdenec

19.00 – Klapa Ragusa

15.12.

11.00 – Klinici s Ribnjaka

11.30-  Zbor Zagrebački anđeli

12.00- KUD Sv.Ana, Odranski Obrež

12.30- LIS Plješivica

18.00- KUD Klas

18.15- KUD Graničari, Gunja

18.30- KUD Šumari, Vinkovci

18.45- HKD Veseli Gradišćanci, Unda

19.00- Plesni studio Fusion

19.30- Plesni studio Escape

20.00 – Toni Pavić

16.12.

11.00 – Dječji zbor Kikići i Genijalci

12.00 – FA Zagreb Markovac

12.30 – KUD Brezovica

18.00 – KUD Mate Balota, Rakalj

18.20 – KUD Slavko Janković, Andrijaševci

18.40- HSPD Sljeme, Šestine

19.00 – Puhački orkestar ZET-a

20.00 – Zbor Hrvatica, Društvo hrvatska žena, Zagreb

17.12.

18.00 – KUD Resnik

18.30 – KUD Vrapčanci

18.45 – HSPD Dr. Antun Radić, Okić

19.00 – Puhački orkestar ZET-a

20.00 – AZ FFZG Concordia discors

18.12.

18.00 – Humanitarni koncert Zaklade Ana Rukavina

19.12.

18.00 – KUD Sesvete

18.30 – ZUK Korana

19.00 – Klinci s Ribnjaka

19.30 – Dječji zbor Bajka

20.00 -Ezerki i Sedum Osmini

20.30 – Plesni studio My Way

20.12.

18.00 – KUD Croatia

18.30 – KUD Ruža Prigorja

19.00 – Gospel zbor Sunce

20.00 – Ansambl Goranke

21.12.

18.00 – KUD Horvati

18.30 – HKUD Željezničar

19.00 – Vokalni ansambl Angelus

19.30 – Vokalni sastav Asante

20.00 – Festival zborskih evergreena

Renesanski ansambl glazbenog kluba Lisinski, Gosponetić singers, MPZŽOZ Lira

22.12.

11.00 – Djeca dječjih vrtića Grada Zagreba

12.00 – KUD Sijač, Lučko

12.30 – PD Novi Zagreb

18.00 – KUD Valentinovo

18.30 -KUD Zora i KU Milutin Farkaš

19.00 – Green fish

20.00 – Mješoviti pjevački zbor Bašćina

23.12.

11.00 – Djeca dječijih vrtića Grada Zagreba

12.00 – KUD Dragutin Domjanić, Vugrovec

12.30 – KUD Prepuštovec

18.00 – VS Zrele Trešnje

18.30 – FIS Remete

19.00 – Zbor Pahuljice

Advent zagrebačkih obrtnika

I ove će godine u velikom stilu svim građanima i turistima Zagreba, svoja „vrata“ otvoriti „Advent zagrebačkih obrtnika“ koji će predstaviti ponudu obrtnika Zagreba, članova Udruženja obrtnika grada Zagreba, na zapadnom dijelu Trga bana Josipa Jelačića.

RADNO VRIJEME

Ponedjeljak – četvrtak 9:00 – 21:00h

Petak, subota: 9:00 – 22:00h

Badnjak: 9:00 – 18:00h

Božić: 10:00 – 18:00h

Sv. Stjepan: 9:00 – 21:00h

Stara godina: 9:00 – 21:00h

Nova godina: 10:00 – 21:00h

Sveta Tri kralja: 9:00 – 18:00h

Program

01.12. 12.00 Otvorenje sajma- nastup HOKUD Sloboda

05.12. 12.00 Radionica izrade licitarskih srca

06.12. 18.00 Dolazk sv. Nikole – darivanje djece obrtnika, nastup J.Tomljanović

07.12. 17.00 – 19.00 Zagrebački cinkuši

  1. 12. 16.00 – 17.00 KUD Oporovec          

12.12. 12.00 Prezentacija i radionica izrade tkanina na tkalačkom stanu

14.12. 17.00 – 19.00 Zagrebački cinkuši

15.12. 12.00 – 13.00 Nastup hrvatskog seljačkog pjevačkog društva Sljeme

        14.00 Dolazak Djeda Mraza

17.12. 17.00 KUD Čučerje

21.12. 17.00 – 19.00 Zagrebački cinkuši

22.12. 11.00 i 16.00 J.Tomljanović

        12.00 Dolazak Djeda Mraza

23.12. 12.00 Dolazak Djeda Mraza

28.12. 17.00 Limena glazba sv.Martin, Breznički Hum

Zagreb nažalost ove godine neće sudjelovati u natjecanju za najljepši adventski sajam, no to ne umanjuje činjenicu da svake godine postaje bogatiji sadržajem.

 

 

 

 

 

Komentari

Komentari