Zagreb u triler završnici poražen kod Nantesa u Ligi prvaka

Foto HINA/ Dario GRZELJ/ dag

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb niti u osmom kolu A skupine Lige prvaka nisu uspjeli ostvariti prvu pobjedu.

Na gostovanju kod Nantesa izgubili su nakon dramatične završnice 27-28 i nakon osmog kola ostali su na dva osvojena boda.

PPD Zagreb je na ‘vrućem’ gostovanju u Nantesu odigrao odličnu utakmicu, sasvim sigurno najbolju ove sezone u Ligi prvaka, ali je opet ostao bez bodova. U dramatičnoj završnici mogao je i Zagreb do pobjede ili barem do boda, ali je ostao praznih ruku.

Hrvatski prvak je bolje ušao u susret. Nakon pet minuta igre imao je dva gola prednosti (3-1), a do 15. minute je držao pogodak prednosti. Uslijedilo je 10 minuta krize tijekom kojih je domaćin stigao do tri pogotka prednosti (10-7, 11-8), no u završnici prvog dijela Zagreb je smanjio rezultata na samo gol zaostatka (12-13).

Zagreb je nastavio s odličnom igrom i u nastavku i u 44. minuti stigao je do vodstva 21-20 prisilivši francuskog trenera Thierryja Antija na minutu odmora.

Zagreb se hrabro držao do same završnice utakmice premda je Nantes od 50. minute stalno bio u vodstvu. Prilika se otvorila tri minute prije kraja kada je Zagreb pri rezultatu 26-26 imao dva napada za vodstvo, međutim nije ih realizirao. Nakon što Francuzi ponovo nisu zabili, Zagreb je minutu i pol do kraja ponovo imao napad za vodstvo, ali uslijedila je još jedna tehnička pogreška.

Nažalost, propuste hrvatskog sastava kaznio je Nicolas Claire postigavši 30 sekundi prije kraja pogodak za 27-26. Zagreb je izjednačio golom Maria Vuglača 15 sekundi prije kraja, ali su Francuzi izveli ‘brzi centar’ i zabili za pobjedu. U posljednjim trenucima susreta priliku za izjednačenje imao je Vuglač, ali je Cyril Dumoulin svojom 14 obranom zaključio utakmicu.

Nantes su do pobjede predvodili Senjamin Burić sa šest golova, bivši igrač Zagreba Kiril Lazarov je zabio pet, a Romain Lagarde četiri gola. Za Francuze je igrao i Jerko Matulić postigavši dva gola. Kod Zagreba najefikasniji je bio Damir Bičanić sa šest pogodaka, dok je Stipe Mandalinić zabio pet golova.

Na ljestvici vodi Vardar sa 15 bodova, RN Lowen i Nantes imaju po 11 bodova, a Barcelona 10. Slijede Pick Szeged (9), Kristianstad (3), PPD Zagreb (2) i Wisla Plock (1).

U sljedećem kolu PPD Zagreb će 23. studenog ugostiti Barcelonu.