Premijer liga: Metalac uvjerljiv protiv Karlovca, Sesvete preko Gorice do prve pobjede

Za vikend su odigrane utakmice 4. kola rukometne Premijer lige, u kojem su pobjede upisala 2 zagrebačka kluba.

Metalac – Karlovac 34-28 (17-11)

U prvoj utakmici 4. kola Premijer lige Metalac je u Kutiji šibica ugostio Karlovac. Prvi pogodak na utakmici postiže Petar Puljić, a već u sljedećoj gosti izjednačavaju. Izjednačena igra, u ritmu gol za gol igrana je do 11. minute, kada Metalac odlazi na +2 (7-5), a u 18. minuti i na +3 (10-7).

Nakon dva pogotka na svakoj strani, domaćini novom mini serijom od 3 pogotka povisuju prednost na 14-9. Pri rezultatu 15-10, u 25. minuti utakmice, trenerica Karlovca zove timski predah, ali i nakon njega Karlovac ne postiže pogodak, već domaćini u 26. minuti imaju +7 (17-10). Do kraja poluvremena uspjeli su gosti postići jedan pogodak te se u svlačionicu otišlo sa 17-11.

Nastavak utakmice donio je izjednačenu igru, ali Karlovac ne uspijeva pronaći rješenje koje bi ih dovelo na značajno manji zaostatak te je kroz cijelo drugo poluvrijeme Metalac imao između četiri i sedam golova prednosti. Na kraju je utakmica završila s 6 golova prednosti domaćih.

Kod domaćina je najviše pogodaka postigao Nikola Raič, njih čak 11, od čega su četiri bila s linije sedam metara. Matija Perajica je postigao najviše pogodaka za goste, njih pet.

Sesvete – Gorica 28-26 (11-16)

Gorica je serijom 4-0 u 8. minuti utakmice povela 5-2, ali su Sesvećani ekspresno odgovorili i smanjili u 10. minuti na 6-5. Do 15. minute Gorica je novom serijom, ovaj put od čak 6-0 stvorila značajnu prednost (12-5). Sesvete su u zadnjih pet minuta prvog poluvremena smanjile na -5.

U drugom dijelu domaćin je igrao puno bolje, brzo su smanjili zaostatak na samo -3 (19-16), a golom Davora Čavara u 49. minuti su i poveli 21-20. Gorica se ipak uspjela sabrati te se do kraja igralo gol za gol. Tri minute prije kraja Lovro Šprem je pogodio za +2 domaćina te su domaći uspjeli zadržati 2 gola prednosti do kraja.

Najviše je golova za Sesvete postigao Luka Pandža, njih osam, a za Goricu su Ivan Laljek i Davor Čavarpostigli svaki po sedam. Igor Totić iz Sesveta skupio je 12, obrana, jednako koliko Tomislav Sladoljev i Nikola Lončar zajedno (8 + 4).