PRVAK: Rijeka se nije igrala sa živcima, protiv Cibalije sve rješila brzinom svijetlosti

Rijeka – Cibalia 4-0 (3-0) i sve je odlučeno.

Rijeka ima pet bodova prednosti ispred Dinama s kojim će se u Zagrebu u zadnjem kolu. Tada će primiti i pokal HNS-a…

Nogometaši Rijeke nisu se poigravali sa svojim, ali i živcima vlastitih navijača, u dvoboju pretposljednjeg kola Prve HNK već su u prvome poluvremenu slomili Cibaliju, zabili tri pogotka i prepustili se slavlju koje će zacijelo potrajati dugo u noć. Rijeka je po prvi puta hrvatski prvak, zasluženo i superiorno. Dakle, Rijeka – Cibalia 4-0 (3-0) i sve je odliučeno. Rijeka ima pet bodova prednosti ispred Dinama s kojim će se u Zagrebu u zadnjem kolu. Tada će primiti i pokal HNS-a…

Brzo su aktivnom igrom Riječani slomili otpor vinkovačke momčadi. Već u 12. minuti Gavranović je zabio prevarivši driblingom i vratara, prije toga sjajno ga je proigrao glavom Gorgon. Samo tri minute kasnije evo i drugog pogotka Rijeke za delirij na tribinama, sve je izgledalo kao u priči. Andrijaševič je pucao, vratar Matkovič obranio, ali odbio do Gavranovića koji je iznova zabio.
U zadnjoj minuti prvoga poluvremena Bezjak je krasnim lob udarcem postavio rezultat na 3-0 za Rijeku.
U drugome dijelu utakmice, shvatljivo, ritam je pao, no tribine su slavile, a sve češće se osmijeh viđao i na licima igrača Rijeke kojima je kamen pao sa srca nakon sjajnog prvoga poluvremena kad je sve odlučeno. No, prednost je Rijeka i povećala, strijelac je bio Župarić u 71. minuti.

Lijepo je to izgledalo u Rijeci na proslavi prvaka…

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Riječanima je ovo ujedno i prvi naslov u povijesti, a prekinuli su 11-godišnju nadmoć Dinama, koji je pokale skupljao od 2005. godine. Rijeka je četvrti hrvatski klub s naslovom prvaka, Dinamo ih ima čak 18, Hajduk šest, a jednom je, i to 2002. godine, prvak bio NK Zagreb.[/box]