Mladi Zagrepčanin debitirao za portugalskog velikana Benficu!

screenshot: youtube

Hrvatski veznjak, 22-godišnji Zagrepčanin Filip Krovinović debitirao je za portugalskog velikana Benficu u jučerašnjoj 2-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Pacos de Ferreire u utakmici 7. kola portugalske lige.

Krovinović je na stadionu Luz u igru ušao u 81. minuti te je sedam minuta kasnije čak imao priliku postići treći pogodak za svoju momčad.

Inače, Krovinović koji je ’95 godiše, svoj nogometni put je započeo u mlađim kategorijama Lokomotive Zagreb (2004-2007), zatim je prešao u Dinamo (2007-2009), a uspon doživljava u NK Zagrebu (2009-2015) gdje je pokazao raskoš svog talenta na poziciji ofenzivnog veznog igrača.

I dok su hrvatski mediji praktički Krovinovića već vidjeli u Hajduku, mladi Zagrepčanin je 2015. godine za 800 tisuća eura otišao u portugalski Pacos de Ferreira za koji je u dvije sezone upisao 50 nastupa u svim natjecanjima, postigavši pritom 7 golova i upisavši 4 asistencije.

Benfica ga je kupila ovog ljeta, plativši za njega 3 milijuna eura. Filip je redoviti član hrvatske U-21 reprezentacije za koju je odigrao 11 utakmica i postigao 1 gol. Definitivno, pitanje je vremena kada će Filip zaigrati i za seniorsku reprezentaciju Vatrenih.