Pregled premijer i prve košarkaške lige: Cibona pala u Šibeniku, Agrodalm i dalje stopostotan

Donosimo pregled utakmica zagrebačkih klubova u Premijer i prvoj košarkaškoj ligi Hrvatske.

Zagreb – Zabok 67-96

Tri zagrebačka kluba igrala su ovog vikenda utakmice 6. kola Hrvatske Telekom Premijer lige. Zagreb je u Trnskom uvjerljivo poražen od Zaboka 96-67. Mravi su loše krenuli u utakmicu pa su nakon prve četvrtine zaostajali za gostima 12 razlike. Ipak, u drugoj četvrtini sjajnom igrom i serijom 18-2 došli su do prednosti 34-30, nakon čega je Zabok odgovorio serijom 13-0.

Nakon toga sve je bilo na strani Zaboka koji je potpuno kontrolirao rezultat i na kraju stigao do uvjerljive pobjede. Zagreb je ovim porazom upisao svoj treći poraz u HT Premijer ligi.

Najbolji u redovima Zaboka bio je Antonio Vlaić sa 21 poenom. Kod Zagreba je Junaković ubacio 16 poena te Šango 14.

Bio je to izjednačen susret tijekom prve dionice igre, a onda su Zabočani počeli stvarati prednost i na mali odmor otišli sa 12 poena prednosti. Zagreb bolje ulazi u drugu četvrtinu te serijom 18:2 dolazi do prednosti od 4 poena (34:30). Bilo je to u 15. minuti igre, no, nakon toga Zabok uzvraća i radi seriju 13:0.

Šibenik – Cibona 73-71

Cibona je nastavila svoj niz poraza u svim natjecanjima. Nakon poraza od Zadra kod kuće u ABA ligi, Cibona je poražena u gostima u prvenstvu Hrvatske kod GKK Šibenika rezultatom 73-71.

Iako je Šibenik vodio tijekom susreta, kod rezultata 60:41 imao i 19 razlike, pobjedu su ipak upisali u posljednjim minutama.

“Ne bih htio puno komentirati utakmicu. Nalazimo se u jednoj teškoj situaciji. Nadam se da ćemo se čim prije trgnuti i vratiti na pobjednički put jer ovo nismo mi”,  kratko je izjavio nakon utakmice kapetan ekipe Marin Rozić.

Najbolji u redovima Šibenika bio je Domagoj Bašić koji je ubacio 20 poena. Kod Cibone je Luka Žorić postigao 14 koševa.

Ribola Kaštela – Hermes Analitica 73-79

Hermes Analitica slavila je protiv Ribola Kaštela u 6. kolu HT Premijer lige rezultatom 79-73 i tako stigla do treće pobjede u prvenstvu. Najbolji u redovima Hermes Analitice u važnoj pobjedi bio je Bruno Perić sa 25 poena. Kod Ribola Kaštela je Nikola Došen ubacio 23 poena.

Na ljestvici je vodeća Cedevita s omjerom 6-0, Cibona i Hermes Analitica imaju po 3 pobjede i 2 poraza, dok Zagreb ima 2 pobjede i 4 poraza.

tablica

Agrodalm i Gorica i dalje stopostotni u prvoj ligi

Rezultati prve lige:

Rudeš – Kvarner 88-80 (Cvitković 18p, Ljubičić 10sk/Vucić 34p, 11sk)

Agrodalm – Istrauni 104-98 (Matić 28p, Žužul 13sk/Milekić 29p, Bilalović 11sk)

Šanac Karlovac – Bosco 87-89 (Češković 30p, Panjević 11sk/Gilber 24p, Bubalo 7sk)