Europsko prvenstvo u rukometu: Hrvatska ‘pomela’ Srbiju s 10 razlike

Hrvatska rukometna reprezentacija otvara Europsko prvenstvo kao domaćin protiv Srbije u Spaladium areni. Splitska dvorana dupkom je puna, očekuje se više od 11 tisuća navijača. Izbornici na raspolaganju imaju uglavnom najjače sastave, ali Hrvatska je, kao domaćin, veliki favorit.

Hrvatska – Srbija 32:22

Nije bilo tako lako u prvom dijelu, ali u nastavku utakmice Hrvatska je ipak bila puno koncentriranija i do već sredinom poluvremena bilo je jasno da će to biti glatka pobjeda. Brine jedino moguća ozljeda Domagoja Duvnjaka. Igračem utakmice proglašen je Mirko Alilović s pet obrana. Malo se čak iznenadio.

60′ – Ori se ‘Moja domovina’. Na kraju Hrvatska zabija za plus 10 iz sedmerca. Kraj utakmice!

59′ – Tuče iz vana Srbija, ali Stevanović brani.

58′ – Srbi opet gube napad. Ide Karačić i zabija. Gotovo je… Još malo pa plus 10.

57′ – Nije baš dobro. Duvnjaka su iznijeli van. U nastavku napada Mandalinić zabija svoj prvi gol. Na plus osam smo.

Izbornik Lino Červar odmah je nakon susreta komentirao ozljedu Duvnjaka, koja je praktički zasjenila veliku pobjedu. Na kraju je Duvnjak šepajući napustio teren.

“Stradao mu je list. Otišla su mu mišična vlakna. Šteta. Zabrinut sam. Vidjet ćemo stupanj povrede. Mora se vidjeti još dijagnoza, zabrinut sam dosta. Čestitam dečkima, koncentrirano smo igrali, ali ima još nedostataka. Pobjeda je uvijek draga, ali to je samo prva stepenica”, priznao je Červar.

57′ – Ulazi Mandalinić pred svoju publiku i dobiva pljesak. Duvnjak je na podu, to nije dobro. Isteže mu nogu suigrač, možda je ipak riječ o grču u listu. Teško je procijeniti.

56′ – Cepelin su probali Hrvati, nije Karačiću uspjela realizacija i na kraju Srbi imaju kontru koju i realiziraju.

55′ – Malo je zaiskrilo. Mihić se zanio i malo pretjerao pa je čvrsto startao na protivnika. Dobio je 2 minute i situacija se vrlo brzo smirila. Nenadić je gađao i pogodio vratnicu.

55′ – Evo ga, promjena zone donijela je kontru i Mihić zabija.

Time-out: Cvetković je nezadovoljan i hoće što skuplje prodati kožu. Naređuje borbenost, iako nije baš preentuzijastičan. Červar naređuje 3-3 zonu!

54′ – Horvat se vinuo s krila i zabio. Bravo Zlatko, tako se to radi! Stopostotan je Horvat ima 4 od 4.

53′ – Duvnjak pod prekršajem zabija, u nastavku Nenadić vraća sjajnim golom izvana.

52′ – Ušao je Lovro Mihić, da vidimo što može mladi krilni igrač. Srbi zabijaju u nastavku, Radivojević s krila.

51′ – Ide Duvnjak! Karačić je napravio višak, Dule ostaje sam i zabija!

51′ – Nijemci su neodlučni, koristiti će videotehnologiju kako bi vidjeli je li lopta prešla crtu Stevanovićevih vrata. Vidljivo je iz usporene snimke kako je lopta prešla punim obujmom i to je čisti gol za Srbiju.

50′ – Hrvatska podiže prednost na plus sedam… Srbije je sve dalje od priključka.

Time-out: Červar i Cindrić organiziraju obranu i napad. Srpski strateg naređuje promjenu zone, obrana će igrati 5-1.

49′ – Stevanović skida težak udarac, u daljnji kut je raspalio Šešum. Hrvatska ima napad, a Červar zove time-out.

48′ – Štrlek nakon dugog napada Hrvatske zabija svoj peti pogodak.

47′ – Nemanja Ilić protiv Stivija… Pogađa Srbin!

46′ – Kakva glupost Srba. Presjekli su napad, a onda je pivot Marsenić bacio loptu u aut. U nastavku napada Horvat zabija s krila.

45′ – Iznenadio je Nenadić Alilovića šutem s poda. Hrvatski vratar primio je gol kroz noge.

44′ – Kopljar se našao sam, Srbi su loše reagirali i zabija!

43′ – Horvat zabija svoj drugi gol! U nastavku napada Šešum lagano zabija, prelagano!

42′ – Evo i Kopljara u igri, važan igrač za našu obranu. Marsenić je isključen na 2 minute i krenuo se svađati s Vorijem. No, sjajan potez radi Cvetković koji opominje svog igrača zbog dizanja tenzija.

42′ – Opet sedam metara za Srbe, obrana iz prostora je bila. Nenadić je siguran.

40′ – I opet isto. Hrvatska ovoga puta zabija, Srbi opet s gola na gol, ali onda opet Alilović brani!

39′ – Kakva napetost! Karačić je prokockao napad. Hrvatska je imala prazan gol, vratar Srbije pokušao je s gola na gol, pogodio je stativu. Alilović se sprintao prema golu i na kraju tik ispred Srba uzeo loptu.

39′ – Nenadić je fintirao hrvatsku obranu i raspalio. Alilović nije imao šanse.

38′ – Ušao je Horvat, da vidimo može li iskusni ‘zagrebaš’ doprinjeti. Nažalost, Hrvatska je protratila napad. Musa na kraju zarađuje 2 minute isključenja.

37′ – Nemanja Ilić je prošao iza obrane i iznenadio Alilovića, smanjuje Srbija.

36′ – Netko je bacio avion od papira na teren pa je na par sekundi prekunuta utakmice. Šešum potom promašuje, a na kraju Musa realizira napad na nepostavljenu obranu Srbije.

35′ – Karačić šutira s poda i šokira vratara Srbije!

35′ – Zelenović sada zabija. Bila je to teška lopta pod noge za Alilovića.

34′ – Stepaaaaaaaaaaaančić! Kako igral Luka. Ima 6/6!

33′ – Šteta. Nenadić je nakon dugog napada i dobre obrane Hrvatske ipak zabio.

32′ – Cindrić se sam izmigoljio obrani i zabio!

31′ – Hrvatska igra 6-0 obranu. I sada sedam metara dobiva Srbija. Stevanović ide na gol, Ilić će pucati… I zabio je!

31′ – Počelo je drugo poluvrijeme. Hrvatska ima prvi napad i priliku za novo vodstvo. Odmah sedam metara. Čupić će pucati, Ivanišević je na golu ovoga puta. Hrvat je pogodio!

Kraj prvog poluvremena! Hrvatska je bila bolja, ali Srbi su se na momente opasno približavali. Nije to još ona igra koju tražimo, ali krajem prvog dijela dečki su se koncentrirali i odlijepili se na plus pet.

30′ – Još je malo ostalo Srbima da poravnaju, napad im traje dugo, Hrvatska igra sjajnu obranu. Ruke su u zraku i promašuju! Hrvatska na kraju uraganski pometa Srbe. Stepančić se vinuo u podigao na plus 5!

29′ – Srbi opet dobivaju isključenje. Pregrubo je startao na Karačića, rukom prema glavi. Cindrić na kraju završava napad uspješno za plus 4.

Time-out – Červar daje instrukcije da se što duže igra napad. Cvetković želi bolju cirkulaciju lopte.

28′ – Đorđić pogađa u okvir gola, Hrvatska ima novi napad i šansu za najveću prednost.

27′ – Opet sječemo napad Srbije! Musa je uzeo i dao Stepančiću koji juri u kontru i poentira!

26′ – Srbi su presporo gradili napad za izjednačenje, ali Hrvatska je presjekla napad. Štrlek je pretrčao cijeli teren i zabio.

26′ – Jesu li suci pogriješili? Karačić je krenuo u prodor, a obrana ga je žestoko zasutavila, a suci kažu kontrafaul!

24′ – Hrvatska je jefitno izgubila loptu, Cindrić je bacio loptu Markoviću u ruke, a ovaj je sam istrčao kontru i zabio.

23′ – Aliloooooooović opet skida, ali Srbi imaju nastavak napada. Na kraju napada opet sedmerac za Srbe, loptu je uzeo Marković i zabio.

22′ – Hrvatska otima loptu i Štrlek u kontri izbija sam te lagano matira srpskog vratara.

Time-out: Červar nije zadovoljan obranom i poručuje da su napadi prespori.

21′ – Dugo traje napad Srbije, minutu gotovo, ruke su dolje jer je Musa dobio žuti zbog preranog izlaska. Muče se Srbi i Cvetković je sazvao time-out.

20′ – Srbi su brzo smanjili, ali Štrlek vraća prednost. Obrana se mora probuditi jer Srbi sve lakše prodiru.

18′ – Evo Stepančića opet! Diže se i zabija, opet smo na plus dva.

18′ – Gojun je ispao, Zelenović je zabio. Evo Srba na jedan gol zaostatka.

17′ – Duvnjak je pokušao onaj ‘balićevski’ šut iz kuka, ali završio je u bloku. U istoj minuti Vori je isključen na 2 minute. Srbi imaju igrača više.

16′ – Sjajna kombinatorika Srba, ispremiješali su obranu Hrvatske i Bjeljanski je na kraju došao 1 na 1 s Alilovićem te je glatko zabio.

15′ – Stepančić se digao i opalio neobranjivo! Bravo Luka!

15′ – Srbi imaju sedam metara zbog obrane iz postora. Nenadić je bio siguran…

13′ – Cindrić se izvukao dribligom i lako je matirao srpskog vratara, evo nas na plus 3!

13′ – Alilooooooooooović! Vujin je odapeo izvana, a Mirko je pročitao! Ovo mu je treća obrana!

12′ – Nažalost Štrlek nije uspio pogoditi, bio je potpuno sam i imao je sjajan kut, ali ništa.

11′- Alilović je ponovo bio sjajan i skinuo je nezgodan šut. Hrvatska ima novi napad i priliku za plus 3.

11′ – Stepančić je raspalio i pogodio. Srbi su ponovo zaradili isključenje, ovo je već drugo!

10′ – Ipak gol. Marko Vujin je zavrnuo jednu tešku loptu i smanjio na 4:3.

9′ – Hrvatska igra odličnu 5-1 obranu i Srbi teško dolaze do gola, a kada i dođu tu ih čeka raspoloženi Alilović.

8′ – Mirko Alilović iščupao je odličnu obranu i Hrvatska ima novi napad koji na kraju rješava Štrlek!

7′ – Hrvatska je protratila napad, a Srbi su to kaznili. Nemanja Zelenović je isključen na 2 minute, a Hrvatska ponovo vodi!

5′ – Žarko Šešum se podigao i pogodio za smanjenje Srbije.

4′ – Vori zabija za 2:0, nakon što je Srbija prokockala olako napad.

2′ – Hrvatska je također protratila prvi napad uz podignute ruke. No, Čupić je presjekao kontru, a Duvnjak je u nastavku fauliran, za sedmerac. Čupić preuzima odgovornost i zabija za vodstvo.

1′ – Počela je utakmica u Spaladium areni! Srbija ima prvi napad! Dugo se gradio napad i na kraju je uz podignute ruke lopta potrošena.

20:26 – Intoniraju se himne. Tu je došlo do manjeg incidenta, naime, srpska himna je glasno izviždana. Lijepu našu otpjevala je klapa Sv. Juraj uglas sa cijelom dvoranom i našim rukometašima.

20:23 – Na teren izlaze srpski igrači, a s tribina se čuju glasni zvižduci, no samo s jednog dijela tribine. S druge strane hrvatska reprezentacija dočekana je gromoglasnim pljeskom.

20:20 – Spaladium arena je prepuna. Igrači su održali zagrijavanje. Bilo je ponešto zvižduka. Indira je otpjevala svoju himnu Eura.

20:00 – Srpski mediji pišu kako je u Splitu bilo nekoliko incidenata.